Субота, 05.04.2024, 0:40 AM
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Режим харчування дитини вдома

Режим харчування дитини вдома

       Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

       Привчайте дитину:

- перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;

- під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;

- після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

       Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

       Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі. Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

       Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:

- привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);

- виховувати слухняність, пошану до дорослих;

- заохочувати висловлювати прохання;

- навчати словам ввічливості.

       Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

       У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій.

       Корисні та цілющі (лікувальні) властивості часнику

       Часник дуже корисний для здоров'я.Крім його специфічного смаку і можливості використання його як чудовою смакової приправи, часник володіє багатьма корисними та лікувальними властивостями і широко застосовується в народній і традиційній медицині для лікування багатьох захворювань і недуг.

       До складу часнику входять азотисті речовини, натрій, калій, кальцій, магній, кремнієва, сірчана, фосфорна кислоти, вітамін С, D, В, фітостерини, екстрактивні речовини, фітонциди і ефірні масла.

       Властивості часнику: часникпроявляє шлунково-кишкові, сечогінні, потогінні, серцево-судинні властивості.Часник здатний знижувати артеріальний тиск, а також має знеболюючу, ранозагоювальну, протимікробну, протиглисний, антитоксичну, що перешкоджає онкоутворень і антитоксичну дії.Часник дуже корисний при авітамінозах.Також в часнику міститься селен, який відомий антиоксидантними властивостями.

       Часник містить більше чотирьохсот різних корисних компонентів, у тому числі безліч антиоксидантів, які мають цілу низку позитивних лікувальних властивостей.Часник знижує рівень холестерину, розріджує кров, знижує кров'яний тиск, має протизапальну дію.Часник протидіє старінню і засмічення не тільки головних, але і периферичних артерій.Лікувальний ефект може бути досягнутий при щоденному прийомі двох-трьох головок часнику.

       Специфічний сильний запах часнику дають сірчисті речовини.Однак, щоб освіжити дихання після прийому часнику, спробуйте пожувати скибочка лимона або гілочки петрушки, насіння кардамону або кориці, прополоскати рот натуральним молоком.

       Часник розріджує кров і є натуральним антибіотиком.Дуже важливо, що часник дуже добре зміцнює імунну систему, ніж самим збільшує здатність організму протистояти шкідливим впливам навколишнього середовища.Часник вбиває велику кількість самих різноманітних бактерій.

       Часник додають в медичні препарати.Препарати, приготовлені на основі часнику, ефективно знищили злоякісні утворення ракових клітин.Однак слід пам'ятати, що від тривалого вживання ліків на основі часнику, вони починають пригнічувати мікрофлору кишечнику та стає причиною його роздратування.

       Часник є ефективним засобом від простудних захворювань.Також рекомендується застосовувати часник при розладах нервової системи, захворюваннях сечостатевих шляхів і органів, а також для очищення організму.

       Цілющі властивості часнику знижують рівень поганого холестерину в крові.Часник вбиває клітини мультиформної гліобластоми - злоякісної пухлини головного мозку.Також доведено позитивний вплив часнику на роботу серця

       Наближається день народження Вашої дитини? Ви хочете потішити її і влаштувати найвеселіше свято з частуванням друзів і розвагами? Тоді ці поради — для Вас

       Святковий стіл у день народження дитини

       Найчастіше дитина не бажає обмежитися кількома гостями на своєму святі. Вона хоче запросити на свято всю групу дитячого садка, бо всі діти без виключення — її найкращі друзі.

       Святкування дня народження у дитячому садку — вдале рішення, до якого вдаються більшість батьків. По-перше, тут є багато можливостей і простору для дитячих веселощів. По-друге, не треба домовлятися з батьками гостей — свято відбудеться під час перебування дітей у дошкільному закладі.

       А яке ж свято без святкового столу? Не секрет, що у дошкільному закладі не дозволяють частувати дітей тортами з кремом, тістечками та солодкими газованими напоями. Як бути?

       Частування дітей у дошкільному закладі

       У дошкільному закладі на свято для дітей зазвичай готують солодкий стіл. У пункті 1.10 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженій спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 (далі — Інструкції) зазначено, що для частування дітей у дні народження, інші свята можна використовувати принесені батьками фрукти, ягоди, цукерки, печиво промислового виробництва.

       З метою запобігання гострим кишковим захворюванням та харчовим отруєнням дітей суворо забороняється приносити у дошкільний навчальний заклад кремові вироби (торти, тістечка), морозиво, напої, зокрема солодкі газовані тощо. Готуючи святковий стіл для дітей, варто віддавати перевагу печиву чи коржикам без крему, ягодам та фруктам. Утім треба пам’ятати, що продукти промислового виробництва — цукерки, зефір, мармелад, соки тощо — відповідно до пункту 4.4 Інструкції можна використовувати лише тоді, якщо вони мають супровідні документи, що підтверджують їх походження, безпечність і якість, відповідність вимогам державних стандартів. Супровідні документи мають засвідчувати гатунок, категорію, дату виготовлення на підприємстві, термін реалізації, умови зберігання (для продуктів, які швидко псуються, термін реалізації і час виготовлення позначаються у годинах).

       Оскільки діти забезпечуються повноцінним харчуванням у дошкільному закладі, не варто перевантажувати їх солодкими наїдками. Доречними будуть «нейтральні» фрукти, що зазвичай не викликають алергію: яблука, банани, виноград тощо. Їх можна нарізати шматочками, нанизати на «шпажки» і гарно викласти на блюда.

       Зазвичай головним пунктом святкового меню до дня народження є торт зі свічками. Проте у дошкільному закладі торт слід замінити короваєм або пирогом. А свічки не потрібно встромляти прямо у пиріг — це не гігієнічно. Їх варто розмістити на спеціальних пластмасових підставках у центрі пирога або по краях.

 

       Малюки проводять за святковим столом мінімум часу, надаючи перевагу іграм та розвагам. Тому, окрім святкового столу, варто поміркувати і над розважальною програмою. Взагалі, непроста й копітка це справа — святкування дня народження дитини. Але воно того варте…

Категорія: Мої статті | Додав: dnz14nizhyn (11.03.2017)
Переглядів: 133 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar