П`ятниця, 05.03.2024, 8:17 AM
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Як уберегти перші зуби від карієсу

Як уберегти перші зуби від карієсу


Міцні, здорові зуби дитини - мрія кожної мами. Але як уберегти тендітні перші зубки від карієсу? Ось нескладні правила, дотримуючись яких можна цього добитись.

Правило 1. Як можна довше годуйте малюка грудьми. Зубний наліт - найнебезпечніший ворог емалі. Саме в ньому розмножуються бактерії, продуктом життєдіяльності яких є кислота, а від неї, як відомо, з'являється карієс. Захистити від нальоту може не тільки якісне чищення зубів. Грудне молоко містить білок лактоферин, а також ферменти лактопероксідазу і глюкозоксідазу. Ці речовини не тільки надають антибактеріальну дію, але й розщеплюють наліт, навіть якщо дитина поки зовсім не чистить зубки. До речі, ті ж речовини містяться у деяких дитячих пастах і пінках. Тому, навіть якщо малюк почистить зуби не дуже ретельно, ці "розумні" помічники зроблять емаль гладкою і чистою. Можна просто нанести пасту на поверхню зубів і через кілька хвилин наліт зникне.

Правило 2. Очищайте порожнину рота дитини кожного разу після прийому їжі. Бактерії - одна з головних причин утворення карієсу. Після кожного прийому їжі вони отримують додаткову підтримку і активно розвиваються. Якщо чищення зубів неможливе, використовуйте спеціальну очищувальну пінку, ополіскувач або серветку. Якщо такої можливості немає, прополощіть порожнину рота чистою водою.

Правило 3. Запам'ятайте: цукор - найбільший ворог для емалі! Обмежуйте вживання цукровмісних напоїв і продуктів. І в жодному разі не давайте дитині продукти з цукром або медом перед сном. Їжа з високим вмістом вуглеводів призводить до ослаблення твердих тканин зуба і карієсу.

Правило 4. Допомагайте малюкові правильно очищати емаль, а в разі необхідності дочищайте важкодоступні поверхні кожного разу після самостійного чищення зубів. Навчіть малюка основним рухам зубної щітки: горизонтальним, вертикальним й круговим - з переважанням вертикальних "вимітаючих" рухів.

Правило 5. Дотримуйтеся пауз між прийомом їжі і чищенням зубів. Зубна емаль стає більш м'якою та чутливою після вживання фруктів, фруктових соків і газованої води, тому зачекайте 30 хвилин перед тим, як почистити зуби.

Правило 6. Зробiть перший візит до стоматолога, коли дитині виповниться рік. В однорічного малюка лiкар вже може оцінити правильність прикусу та стан емалі. Крім того, він допоможе правильно підібрати пасту і, в разі необхідності, покрити емаль захисним фтор-лаком.

Правило 7. Підберіть дитині зубну пасту, яка допоможе швидше і ефективніше відновити пошкодження і уникнути карієсу. Вибирайте зубні пасти, які призначені спеціально для дітей. І уважно читайте етикетки!

Правило 8. Зубні пасти повинні бути не тільки ефективними, але й безпечними для дитячого організму. Залежно від віку підберіть пасту для дитини від 0 до 4 років або для діток від 3 до 8 років. Унікальний склад паст дозволить не хвилюватися за чистоту і здоров'я дитячих зубок, а також за безпеку застосування паст для дитячого організму.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: dnz14nizhyn (11.03.2017)
Переглядів: 145 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar