П`ятниця, 04.26.2024, 1:19 AM

Запорука  успіху  дитини

Більшеговорітьзісвоєюдитиною, пояснюйте.

Часто можна почути від батьків, що їх дитина ще занадто маленька і немає сенсу пускатися в поясненнячого-небудь (особливо, щостосуєтьсяякихосьемоційнихстанів).

Так, звичайно, дитина не зрозуміє всю глибину думки, але зате її чудово «вловить» саму хвилюдовіри та емоційноїблизькості з боку рідних. А це дорогого коштує. Тому якомогабільшерозмовляйтезісвоєюдитиною, пояснюйте: щовідчуваєте Ви, що вона можевідчувати, щовідбуваєтьсянавколо. Навітьякщоздається, що вона Вас нечує – все одно розмовляйте.

Візьмітьсобі за правило – навітьсамі, здавалося б, незначніепізодиозвучувати, і з часом у Вашоїдитиниз'явитьсяодне з важливихумінь – чутиіншулюдину і зрозумітиїїпочуття.

Розділяйтезахопленнясвоєїдитини, більшепроводьте час  разом.

Спільнадіяльність (щира, заснована на взаємномуінтересі) не тількизміцнюєсамівідносини, роблячиїхбільшблизькими, але і збагачуєсаамебачення тих чиіншихситуацій.

Дитина, взаємодіючи з нами, вчитьсяновим моделям  поведінки, підходить до розуміння, щовсі люди різні, а ми разом з нею отримуємобезціннийдосвід – як часом в діалозінароджуєтьсящось абсолютно нове. Дитинавчитьсяспіввідноситисвоїінтереси з інтересамиіншого і кращерозуміти себе через творче (і не тільки) спілкування.

Заохочуйтеініціативудитини. Буває,щосамідоросліпсихологічно не готові до того, щовиходить за рамки звичного, тим самим обмежуючидитину. Дорогі батьки, будьте ж завждивідкриті новому і несподіваному! Ваш погляд на світбагато в чомуформуєпогляд на світ і Вашоїдитини. Не забувайте про це.

Не порівнюєтесвоюдитину з іншимидітьми.

Звичайно, всі ми в тійчиіншіймірімимоволіпорівнюємо наше життя з життямінших людей. Цезрозуміло і природно. При цьому ми повинні пам'ятати про своюіндивідуальність та індивідуальністьсвоєїдитини. Не завжди для однієїдитини буде добре те, що добре для іншого.

Батьківськірозмови часто складаються з порівнянь, і головне тут розуміти: досвідіншогоцікавий і корисний, але всідітирізні.

Ні в якомуразі не говорітьсвоїйдитині, що вона в чомусьгіршетовариша. Скажіть: «Тиможешробитицекраще, ніжзробивсьогодні» (і ніякомуразі:«А от у Сашка цевиходитьнабагатокраще»).

Віра у своюдитину, визнанняіндивідуальності, повага – запорукаїїособистісногозростання і успіху на життєвому шляху!