П`ятниця, 03.29.2024, 0:27 AM

Як виховувати впертих дітей?

Дітям властиві всі типи особистостей, темперамент кожної дитини суворо індивідуальний. У деяких батьків спокійні, мирні і поступливі діти, в той час як в інших діти по всьому будинку сіють хаос і безлад. Справлятися із норовливими дітьми не завжди просто. Знайти спосіб боротися з упертими дітьми досить складно, але ось декілька порад, які допоможуть їх трохи заспокоїти.

Навчіться говорити "ні" і говоріть це серйозно

Це може бути найскладнішим, але вміння відмовляти своїм дітям є важливою складовою миру в домі. Вперті діти можуть з легкістю діяти на нерви своїм батькам, і іноді, здається, набагато простіше здатися і поступитися, ніж дотримуватися своєї думки. Але, будучи твердим у своєму рішенні, ви зможете встановити певні межі для впертих дітей, які вони повинні поважати. Однак проявіть розум і прислухайтесь до нашої наступної поради.

Збережіть енергію для більш масштабної боротьби з дитиною

Внаслідок того, що справлятися з вельми енергійною дитиною може бути втомливим, прибережіть свою енергію для більш важливих випадків, не звертаючи уваги на дрібниці. Нічого страшного, якщо ваша дитина не хоче вдягати той одяг, який ви для неї підібрали. Нехай малюк сам вибирає повсякденний одяг, навіть якщо він не поєднується. Проте іншою є ситуація, коли ваша дитина хоче скористатися гострими ножицями або хоче перебігати дорогу замість того, щоб тримати вас за руку на перехрестях. У таких випадках дотримуйтеся своєї думки: «ні» - значить «ні»

Підбирайте великі місця з відкритим простором

Більшу частину часу у таких дітей дуже багато вільної енергії. Вони можуть дуже втомити, поки ви будете намагатися контролювати і переконати їх. Насправді, більшість дітей із сильним темпераментом постійно скаржаться на рамки, в які ставлять їх батьки. Підшукайте місця, наприклад, великі парки, де ваші діти зможуть вільно побігати й витратити свою енергію. Дозволивши їм побігати, пограти і весело покричати, ви зможете змусити їх в потрібний час уважно послухати і вести себе належним чином.

Надавайте дві альтернативи, не більше

Внаслідок того, що постійний контроль, накази і настанови про те, що потрібно робити - те, чого не виносять вперті діти (і те, чому вони найчастіше піддаються), надання альтернативи може згладити суперечки. Вони можуть самі вибрати: їжу, одяг, іграшки. Вони будуть раді наданому їм вибору. Ніколи не пропонуйте їм більше, аніж дві альтернативи, щоб їм не було складно вибирати. Або те, або інше, нічого більше.

Забирайте гроші і йдіть

З певної причини найбільш поширеним місцем, де діти вважають за краще вести себе неналежно і вдаватися до спалахів гніву, є магазини. Для багатьох батьків, які ходять по магазинах зі своїми дітьми вже звично, що все це закінчується плачем і криком дітей. Але все ж таки робити покупки необхідно. При перших ознаках поганого поводження необхідно кидати все і негайно йти з магазину.

Діти швидко розуміють, що в магазинах необхідно вести себе правильно, інакше в них більше не буде можливості піти туди знову.

Іноді все зводиться до того, що підходить вам і вашій родині. Не буває ідеальних рішень. Всі запропоновані поради та рекомендації покликані допомогти лише в загальних випадках, а не в конкретних ситуаціях. Проявіть свої найкращі якості, вдихніть глибше і посміхайтеся тоді, коли вам хочеться кричати.