Середа, 12.04.2024, 10:04 PM
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Вітряна віспа

Вітряна віспа

Вітряна віспа, або як ми звикли її називати, вітрянка - це гостра вірусна інфекційна хвороба, яка супроводжується своєрідним висипом.

Хвороба ця дуже заразна. Хворіють нею найчастіше дітки віком від двох місяців до семи років. Але буває, що хворіють і дорослі.

Поширюється вітрянка повітряно-крапельним шляхом. Джерелом інфекції може бути тільки хвора людина.

Заразитися від хворого можна за 2 дні до появи висипки і закінчується інкубаційний період через 5-7 днів після появи прищиків. Після того як малюк перехворів у нього залишається міцний імунітет, і повторні захворювання дуже рідкісні. Прихований період хвороби - від моменту зараження до появи перших її ознак - триває від 10 до 21 дня.

Ознаки вітрянки. Хвороба проявляється виникненням характерного висипання. Спочатку з'являються кілька елементів, частіше на обличчі, грудях, потім з'являються множинні висипання по всьому тілу. Одночасно підвищується температура тіла (у діток вона зазвичай не перевищує 38 градусів), але може бути і нормальною.

Висип. Елементи висипу, прищики, спочатку являють собою маленькі рожеві цятки, які через кілька годин перетворюються на прозорі бульбашки, оточені червоним віночком. Розмір бульбашок від 1 до 6 мм. Деякі бульбашки, а іноді їх більша частина, можуть перетворюватися на гнійнички. Через 1-2 дні пухирці підсихають і покриваються корочками. Через тиждень кірки відпадають, не залишаючи рубців. Якщо скоринки видалити передчасно, то може виникнути нагноєння і залишитися рубці. Крім того висип може з'явитися на слизовій оболонці рота, особливо часто на м'якому небі, яснах, в носі, на статевих органах і повіках.

Висип з'являється не одночасно, а як би поштовхами, тому на невеликій ділянці шкіри можна побачити одночасно прищики у різних стадіях розвитку. Поява висипки супроводжується сверблячкою, іноді болісною. Як правило хвороба протікає сприятливо. Ускладнення виникають рідко.

 Лікування проводять, як правило, вдома. У гострому періоді рекомендується постільний режим, необхідне виключення фізичного навантаження. Головне - догляд за шкірою, щоб не допустити нагноєння. Для цього необхідні обробка елементів висипу і зміна білизни. Бульбашки змащують засобами, що дезінфікують і в той самий час підсушують шкіру: міцним розчином перманганату калію (марганцівки) (1:2000), або зеленкою. Шкірний свербіж можна зменшити, якщо змащувати шкіру гліцерином, водою з оцтом або спиртом. Якщо вражені і очі, лікар, швидше за все, призначить капати в них 30% розчином альбуциду по 2-4 краплі в день.

Профілактика. Щоб хвора дитина не заразила здорову, її потрібно ізолювати. Хворий представляє небезпеку перші 5 днів після появи останнього фурункулу. Коли на шкірі малюка залишаться тільки кірки, він вже не заразний і може допускатися в колектив.

Карантин. Дітки дошкільного віку, які ще не хворіли на вітрянку і знаходилися в контакті з хворим, у дитячі установи з 11 по 21 день контакту не допускаються.

Категорія: Мої статті | Додав: dnz14nizhyn (11.03.2017)
Переглядів: 148 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar